Wysokość stożka
Rodzaj hamulca
Szerokość wewnętrzna obręczy
Max. rekomendowana waga użytkownika
Połączenie profilu felgi
Ilość otworów

Szosowe (55)

MTB (87)

Felgi rowerowe

Felgi rowerowe są elementem, od którego wymaga się dużej precyzji wykonania, wysokiej wytrzymałości oraz niskiej wagi. Dzięki temu możliwa jest łatwiejsza kontrola toru jazdy oraz osiąganie wyższych prędkości. Podczas dokonywania zakupu warto zwrócić uwagę na sztywność obręczy. Wyższa sztywność sprawdzi się lepiej na nawierzchni twardej, np. asfalt, która jest równa w przeciwieństwie do dróg leśnych, polnych, czy górskich. Dla warunków terenowych lepszym wyborem będą obręcze o mniejszym stopniu sztywności, które będą skuteczniej amortyzować wstrząsy. Zapewnią również lepszy kontakt z podłożem, a tym samym przyczepność i kontrolę jazdy.

W naszym sklepie znajdą Państwo:

  • felgi MTB,
  • felgi szosowe.

Dostępne we wszystkich powszechnie stosowanych rozmiarach.

Bogaty asortyment naszego sklepu pozwala dobrać obręcze rowerowe w zależności od konkretnych zastosowań. Przykładowo, szersza obręcz kół w rowerach MTB pozwala na łatwiejsze pokonywanie tras i przeszkód, szczególnie na trudnych, górskich szlakach. Węższa obręcz w rowerach szosowych gwarantuje niższe opory toczenia i wyższe prędkości jazdy.

W naszej ofercie znajdują się następujące serie felg MTB produkowanych przez DT Swiss: Cross county / Maratony, Mountain, Enduro, Freeride / Downhill, Big ride, Hybryda (e-bike). W kategorii felg szosowych oferujemy serie: Performance, Endurance, Crossroad, Gravel, Trekking / E-Bike.

Firma DT Swiss oferuje aluminiowe felgi rowerowe, wykonane z odpowiedniego stopu, który w znaczący sposób zwiększa ich wytrzymałość i gwarantuje niską masę. Felgi aluminiowe naszej firmy są doskonałym wyborem zarówna dla zastosowań rekreacyjnych, jak i profesjonalnych, w których decydują najmniejsze detale. Efektem dokładnego procesu kontroli jakości, są felgi spełniające wysokie wymagania stawiane przez naszych klientów.