FORMULARZE SERWISOWE

WARUNKI GWARANCJI DLA KÓŁ KARBONOWYCH

ZOBACZ

Warunki gwarancji “FAIR-SHARE POLICY” dla kół carbonowych.

Gwarancja producenta:

Wierzymy w sztukę inżynierii i projektując nowe produkty dążymy do perfekcji. Nasza definicja „high performance” to połączenie innowacyjnych i wysoce niezawodnych produktów.
Oprócz 24-miesięcznego okresu gwarancyjnego, obowiązującego od dnia zakupu każdego z produktów DT Swiss, w przypadku kół karbonowych oferujemy rozszerzenie świadczenia gwarancyjnego ramach „Fair-Share Policy”

DT SWISS FAIR-SHARE POLICY dla kół karbonowych:

Projektujemy oraz produkujemy koła karbonowe w celu zaoferowania możliwie najlepszej wydajności, abyś mógł jak najszybciej osiągnąć swój cel czerpiąc jednocześnie jak najwięcej przyjemności z jazdy. Jednak żaden produkt nie jest niezniszczalny. Zdarzają się upadki, błędy podczas jazdy czy przebicia opony, które mogą uszkodzić koło karbonowe w takim stopniu, że nie będzie możliwe jego dalsze użytkowanie.
W takich przypadkach oferujemy szybką pomoc w ramach „Fair-Share Policy”.
Ponieważ również jesteśmy rowerzystami, wiemy co to oznacza kiedy nie jesteśmy w stanie robić tego, co kochamy najbardziej – jeździć rowerem. Dlatego dla pierwszego weryfikowalnego właściciela oferujemy dożywotnią gwarancję na wady produkcyjne oraz materiałowe. Obejmuje to także szkody powstałe podczas jazdy zgodnej z zasadami użytkowania, mogące wynikać z wad materiałowych lub produkcyjnych. Wszystkie inne szkody powstałe podczas użytkowania produktu są regulowane przez „Fair-Share Policy”. Przez 10 lat gwarantujemy pierwszemu weryfikowalnemu właścicielowi rozwiązanie, które pozwoli jej/jemu jak najszybciej wrócić na rower, takie które będzie sprawiedliwe zarówno dla Ciebie jako naszego klienta jak i dla nas.
Jeżeli podczas jazdy po okolicy, wycieczki z przyjaciółmi czy długo wyczekiwanego urlopu uszkodzisz obręcz karbonową, chcemy pomóc Ci wrócić na rower tak szybko, jak to tylko możliwe. Z tego powodu rezygnujemy z wcześniejszej czasochłonnej rejestracji, oferując Ci natychmiastowe wsparcie, do którego potrzebny będzie tylko oryginalny paragon. Dzięki temu, możesz skontaktować się bezpośrednio z naszym Centrum Serwisowym (link), a także w razie potrzeby skorzystać z formularza serwisowo-gwarancyjnego (link).

W każdym innym przypadku dokonamy wymiany uszkodzonej obręczy w ciągu pierwszych 10 lat od daty zakupu w ramach “Fair-Share-Policy”, za opłatą serwisową w wysokości CHF 249 / EUR 249 / USD 249. Wyjątki: W przypadku pełnego koła ( dysku ) ARC 1100 DISC, wysokość opłaty wynosi 749 CHF / 749 EUR / 749 USD.

Szczegółowe warunki gwarancji można znaleźć tutaj: Gwarancja ustawowa i gwarancja handlowa DT SWISS | DT Swiss

Warunki i wyłączenia przy korzystaniu z Fair-Share Policy DT Swiss:

• DT Swiss udziela pierwszemu właścicielowi dożywotniej gwarancji, w ramach której wymieni lub naprawi koła z uszkodzeniami powstałymi wskutek wad materiałowych lub produkcyjnych.
• W przypadku kół uszkodzonych w wyniku błędów użytkowania, przebicia lub uszkodzeń szprych, w stopniu uniemożliwiającym bezpieczne użytkowanie, DT Swiss udziela 10-letniej gwarancji. W takim przypadku użytkownik ponosi całkowity koszt w wysokości 249 CHF / 249 EUR / 249 USD za koło. Wyjątki: W przypadku pełnego koła ( dysku ) ARC 1100 DISC, wysokość opłaty wynosi 749 CHF / 749 EUR / 749 USD.
• Gwarancja z tytułu Fair-Share Policy wymaga przestrzegania wszystkich zaleceń dotyczących montażu, obsługi oraz konserwacji koła, zgodnie z instrukcją obsługi. Koła nie wolno modyfikować, ani użytkować w połączeniu z niekompatybilnymi częściami.
• Gwarancja zgodnie z zasadami Fair-Share Policy wymaga, aby koło użytkowane było zgodnie z przeznaczeniem oraz aby nie przekroczono maksymalnej wagi systemu podczas użytkowania.
• Uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego przechowywaniem lub transportu, a także wady wizualne wyłączone są z Fair-Share Policy .
• Fair-Share Policy dotyczy pierwszego weryfikowalnego właściciela z oryginalnym dowodem zakupu, na którym widoczne jest oznaczenie produktu.
• Fair-Share Policy dotyczy wyłącznie kół karbonowych DT Swiss z roku modelowego 2020 (i późniejszych), zakupionych po 01.01.2020.
• Fair-Share Policy nie obejmuje części zużywających się, takich jak łożyska, bębenki piast, elementy systemu wolnobiegu czy taśmy Tubeless.
• Numer seryjny koła musi być możliwy do zidentyfikowania.
• Jeżeli użytkownik korzysta z Fair-Share Policy, a koło/obręcz wymaga wymiany, przesłane koło/obręcz przechodzi na własność DT Swiss.
• Inne lub dalsze roszczenia nabywcy w oparciu o obowiązujące prawo pozostają nienaruszone przez Fair-Share Policy .

Co trzeba zrobić, gdy koło karbonowe ulegnie uszkodzeniu?

W takim przypadku należy postępować według poniższych instrukcji:

• Skontaktuj się z lokalnym dystrybutorem lub Centrum serwisowym DT Swiss (link).
• Koło należy wysłać do Centrum serwisowego DT Swiss, gdzie będzie sprawdzone, i w razie konieczności felga karbonowa zostanie wymieniona.
• Przed wysyłką należy zdemontować, oponę, kasetę oraz tarczę hamulcową.
• Koszty przesyłki pokrywa DT Swiss. Wszelkie opłaty celne pokrywa klient.

Na wszystkie swoje produkty DT Swiss udziela ustawowej gwarancji na okres 24 miesięcy od daty zakupu, potwierdzonej paragonem.

• W okresie trwania gwarancji produkty z uszkodzeniami, powstałymi w wyniku wad materiałowych lub produkcyjnych, zostaną bezpłatnie wymienione lub naprawione przez DT Swiss.
• Warunkiem uzyskania gwarancji jest użytkowanie produktu zgodnie z jego przeznaczeniem, bez przekraczania maksymalnej wagi sytemu.
• Normalne zużycie, zużycie komponentów jak również wady wizualne nie są objęte gwarancją.
• Podniesienie roszczeń gwarancyjnych wymaga przestrzegania wszystkich zaleceń dotyczących montażu, użytkowania oraz konserwacji zawartych w instrukcji obsługi. Nie należy modyfikować produktu ani używać go w połączeniu z niekompatybilnymi elementami.
• Numer seryjny produktu musi być widoczny.
• W przypadku skorzystania z gwarancji i konieczności wymiany produktu, uszkodzony produkt w momencie wysyłki przechodzi na własność DT Swiss.

DT Swiss AG nie ponosi odpowiedzialności za pozostałe szkody, w szczególności szkody pośrednie i następcze. Dalsze roszczenia rozpatrywane są w oparciu o obowiązujące prawo.

Miejsce realizacji, miejsce jurysdykcji sądowej i reżim prawny

Miejscem realizacji świadczenia oraz miejscem jurysdykcji sądowej będzie Biel/Szwajcaria. Obowiązuje prawo szwajcarskie.

KONTAKT

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny:

Europejskie Centrum Serwisowe DT Swiss w Obornikach
DT Swiss-Polska Sp. z o.o.
Ul. Towarowa 36, 64-600 Oborniki
tel.: 48 61 29 73 593
e-mail: service.pl@dtswiss.com