Widelce rowerowe

Widelec rowerowy, łączy kierownicę roweru z przednim kołem. Przenosi on również obciążenia powstające w trakcie jazdy. Dobiera się je do określonej wielkości koła, np. 27,5” lub 29”.

Widelce amortyzowane stosowane są w rowerach MTB oraz coraz częściej w rowerach trekkingowych, którymi trzeba pokonywać krawężniki lub nierówności na drodze. Poprawiają one znacząco komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Stopień amortyzacji zależy bezpośrednio od skoku amortyzatora oraz zastosowanej technologii. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od rodzaju tras i terenu, po jakim zamierzamy się poruszać.

Ważną rolę w zastosowaniach profesjonalnych odgrywa masa amortyzatora, która jest często czynnikiem decydującym o zakupie. Zastosowanie stopów lekkich znacząco obniżają ich masę, jednak przekłada się na wyższą cenę. Naszym klientom oferujemy nowoczesne stopy aluminium i magnezu o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych i niskiej masie.

Jedną z dodatkowych funkcji amortyzatora jest opcja Remote, która pozwala sterować zdalnie amortyzatorem z poziomu manetki po wcześniejszym zamontowaniu odpowiedniego zestawu.

Widelce amortyzowane DT Swiss są gwarancją najwyższej jakości oraz bezpieczeństwa użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach.