Przód / Tył
Zastosowanie
Ilość otworów
Długość montażowa

Piasty rowerowe

Piasta, jako środkowa część koła rowerowego pełni bardzo ważną funkcję i jest z pewnością najbardziej skomplikowanym jego elementem, przez co nazywana jest często jego „sercem”. Zamocowana do widelca, umożliwia swobodny obrót koła na osi. Tylna piasta rowerowa odpowiada dodatkowo za poprawne działanie układu napędowego roweru. W związku z tym posiada zazwyczaj mechanizm wolnobiegu. Konstrukcja przedniej piasty jest więc znacząco prostsza.

W ofercie DT Swiss znajdą Państwo:

  • piasty MTB przód,
  • piasty MTB tył,
  • piasty szosowe przód,
  • piasty szosowe tył,

Piasty przeznaczone dla rowerów szosowych mają niższą masę oraz zapewniają niższe opory toczenia, co pozwala uzyskać wyższe prędkości podczas jazdy po szosie. Od piasty dla rowerów MTB wymaga się większej wytrzymałości przy zachowaniu możliwie niskich oporów toczenia.

Nasze piasty charakteryzują się niską masą, dużą sztywnością, precyzyjnym wykonaniem i wyjątkową trwałością. Pozwala to przenosić duże obciążenia i zapewnić niezawodność w każdych warunkach. Szwajcarska technologia oraz inteligentne rozwiązania piast rowerowych DT Swiss kierowane są dla profesjonalistów oraz dla wszystkich osób ceniących sobie najwyższą jakość części rowerowych.