Kolor
Ilość w opakowaniu
Kształt
Model

PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ, ŻE NIE MA MOŻLIWOŚCI NABYCIA ZA POŚREDNICTWEM NASZEGO SKLEPU SZPRYCH NA SZTUKI, A SPRZEDAWANE SĄ ONE TYLKO I WYŁĄCZNIE W PEŁNYCH OPAKOWANIACH DLA DANEJ DŁUGOŚCI
(np. model DT Competition czarny – min. 20 szt. dla jednej długości)


Szprychy rowerowe

Produkcja szprych była pierwotną specjalizacją marki DT Swiss, na długo przed pozostałymi częściami rowerowymi, wprowadzanymi do oferty w późniejszym czasie. Szprychy produkowane przez DT Swiss szybko stały się synonimem szwajcarskiej jakości i zdobyły dobrą renomę na całym świecie. Unikalny proces produkcyjny gwarantuje wysoką precyzję oraz trwałość.

Szprycha rowerowa łączy piastę koła z obręczą za pomocą nypli. Jest ważnym elementem z punktu widzenia prawidłowej pracy całego koła. Szprychy wytwarzane są z drutu, wykonanego ze stali nierdzewnej. Z jednej strony są zagięte lub proste i zakończone łebkiem, a z drugiej są nagwintowane. Taka konstrukcja pozwala prawidłowo osadzić szprychy w piaście i obręczy. Im precyzyjniejsze jest ich wykonanie, tym lepiej wyważone i wycentrowane może być koło.

W ofercie DT Swiss dominują szprychy wykonane w oryginalnym srebrnym kolorze. Pozostała część to szprychy kolorowe, szczególnie te czarne, które na przestrzeni lat stały się najbardziej popularnymi. Szprychy rowerowe DT Swiss podlegają surowej kontroli jakości. Sprawdzane są wszelkie parametry wytrzymałościowe i dokładnościowe. Materiały użyte do produkcji są każdorazowo weryfikowane. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie odpowiedniej jakości, której oczekują klienci.

Istnieje wiele rozmiarów szprych rowerowych dedykowanych różnym dyscyplinom kolarskim. Dobór średnicy szprych zależy od obciążeń działających na koła. Wynikają one bezpośrednio z warunków jezdnych i rodzaju roweru. Przykładowo, rowery elektryczne lub MTB wymagają grubszych szprych niż rowery szosowe, w których najczęściej stosuje się szprychy spłaszczane.

Z roku na rok, wymagania klientów dot. jakości wykonania, wytrzymałości i lekkości części rowerowych wzrastają. Dotyczy to również szprych rowerowych, których procesy produkcyjne są sukcesywnie udoskonalane, aby zmniejszyć ich masę, przy zachowaniu odpowiednich właściwości wytrzymałościowych. Szprychy rowerowe DT Swiss cechują się niską masą oraz odpornością na duże obciążenia. Dzięki temu możliwe jest osiąganie większych prędkości oraz lepszych wyników czasowych, przy jednoczesnym wysokim poziomie bezpieczeństwa.